دگردیسی اقتصاد سنتی ایران و الگوی نوین نوآوری

///دگردیسی اقتصاد سنتی ایران و الگوی نوین نوآوری
درحال بارگذاری...

خبر نخست: رییس جمهور در اسفند ماه سال ۹۷ اعلام کرد که سال ۹۸، سال واگذاری بزرگ شرکت‌های شستا است. شستا همان شرکت سرمايه‌گذاری تامین اجتماعی است که حدود ۱۵۸ شرکت در حوزه‌های نفت و گاز و پتروشیمی، عمران وحمل و نقل، سیمان ، دارو، انرژی ، صنایع عمومی ، بانک و … تحت پوشش دارد.

خبر دوم: در دوم مرداد ماه سال ۹۸، وزیر صنعت اعلام کرد که تا سال ۹۹، دولت سهام خود در دو شرکت بزرگ خودروسازی را واگذار می‌کند.

خبر سوم: در پنجم مرداد ماه ۱۳۹۸، وزیر ورزش و جوانان اعلام می‌کند که واگذاری دو باشگاه ورزشی استقلال و پرسپولیس موضع جدی دولت است و اگر این دو تیم امروز واگذار شوند بهتر از فردا خواهد بود.

ارتباط این سه خبر چیست؟ آیا افزایش این‌گونه خبرها امری عادی است؟ آیا این خبرها نشان از خبری بزرگ‌تر می‌دهند؟

در سخنرانی آذر ماه سال ۱۳۹۷ در کنفرانس بین‌المللی مدیریت فناوری، در باب دگردیسی بزرگ اقتصادی در ایران سخن گفتم و به نشانه‌های آن اشاره کردم. اعتقاد دارم که این دگردیسی، بزرگ‌ترین تحول اقتصادی ایران دستکم در پنجاه سال گذشته است. در آن سخنرانی به این واگذاری‌ها اشاره کرده و از نسل جدید بازیگران بزرگ اقتصادی کشور یاد کردم که به جمع صدرنشینان اقتصاد ایران وارد خواهند شد. در ادامه ویدئوی کامل این سخنرانی را تقدیم حضور شما همراهان خوب هم‌آفرینی می‌کنم.

لطفا نظرات و کامنت‌های خود در باب این سخنرانی و موضوع دگردیسی اقتصاد ایران را با من در میان بگذارید.

بدون دیدگاه

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.